Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 12 грудня 2014 року, - Держветфітослужба

За матеріалами Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України

Протягом звітного тижня на території країни утримувалась прохолодна погода з незначними опадамивигляді снігу та дощу), які стримували активний розвиток мишоподібних гризунів у посівах сільськогосподарських культур.

У лісостепових областях мишами заселено від 19 до 100% посівів озимих культур. Середня щільність на зернових колосових становить 2,5, макс. 4-5 колоній на гектар (Київська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська обл.). На озимому ріпаку обліковували 1,5-3, макс. 5 колоній на гектар (Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька обл.).

У поліських областях гризунами заселено від 16 до 56% площ посівів озимих зернових та ріпаку за середньої чисельності 1-3, макс. 5 (Волинська обл.) колоній на гектар.

У Степу жилими колоніями гризунів заселено в середньому від 4 до 90% обстежених площ озимих зернових та ріпаку за середньої чисельності 0,5-3, макс. 4 колонії на  гектар (Запорізька, Луганська обл.).

На 61-100% обстежених площ заселених гризунами багаторічних травах, садах, лісосмугах, де нараховувалось 2-6, в осередках  Волинської, Житомирської, Запорізької, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей 8-10 колоній на гектар. Обстеження показали, що основна маса мишоподібних гризунів знаходиться на багаторічних травах та неугіддях.

Надалі погодні умови (різке танення снігу з затопленням нірок гризунів талими водами),  проведення захисних заходів регулюватимуть розвиток та поширення мишоподібних гризунів.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2014-12-15 10:12