Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 31 грудня 2014 року, - Держветфітослужба

За матеріалами Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та екологічно безпечних методів захисту рослин Управління захисту рослин Департаменту фітосанітарної безпеки Держветфітослужби України

Повсюди пониження температури повітря, опади у вигляді снігу та проведені захисні заходи негативно вплинули на життєдіяльність мишоподібних гризунів. За даними моніторингу, проведеного спеціалістами державних фітосанітарних інспекцій, у посівах озимих зернових та ріпаку зберігається 1-3, осередково до 5 жилих колоній на гектарі, в кожній з яких 5-8, макс. до 15 жилих нір.

У заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур обліковують 2-5, в осередках Волинської, Київської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької 6, подекуди на окремих площах Запорізької, Черкаської областей до 10 жилих колоній на гектарі.

Інтенсивність подальшого розвитку, поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори бактороденциду, шторму та інших родентицидів, біологічна ефективність яких становить 80-86%.

Повсюди фітоекспертизою насіння ярих культур виявлені збудники альтернаріозу, фузаріозу, гельмінтоспоріозу, бактеріозу, пліснявіння, якими уражено 1-6% насіння ярого ячменю та пшениці. 2% насіння гороху та сої уражене фузаріозом, бактеріозом.

Визначення комплексу збудників хвороб у насінні ярих зернових та зернобобових культур уможливлює своєчасний вибір протруйників відповідного спектру фунгітоксичної дії та проведення ефективного оздоровлення насіння до сівби.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

Відділ організації захисту рослин, балансу та технічного контролю пестицидів (інформація станом на 31.12.2014 року)

Забезпеченість ЗЗР

На сьогодні для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур агрохімформуваннями та підприємницькими структурами поставлено на ринок, з урахуванням наявних, 38,6 тис. тонн пестицидів, або 113% до потреби пестицидів на вегетаційний період 2014 року, в тому числі близько 22,9 тис. тонн гербіцидів, або 116% до потреби препаратів.

Хід робіт із захисту рослин

На сьогодні захист посівів сільськогосподарських культур від шкідливих організмів проведений на площі 44,4 млн. га (у 2013 році – 46,8 млн. га), всього використано 37,6 тис. тонн пестицидів. Біометод застосовано на площі 2,2 млн. га. Проти мишоподібних гризунів оброблено всього 1,2 млн. га, в тому числі озимих зернових 838,0 тис. га.

Догляд за посівами сільськогосподарських культур триває.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2015-01-05 16:01