Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 30 січня 2015 року, - Держветфітослужба

За матерріалами відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та екологічно безпечних методів захисту рослин Управління захисту рослин Департаменту фітосанітарної безпеки Держветфітослужби України

Опади різної інтенсивності у вигляді дощу, мокрого снігу, застій талих вод внаслідок промерзлого ґрунту, підтоплення нір та замерзання в них води стримували розвиток мишоподібних гризунів. Від несприятливих погодних умов та проведених заходів захисту відмічали загибель шкідника від 30 до 84%.

На 10-60, макс. 74-80% обстежених площ озимих зернових та ріпаку обліковують 1-2, макс. 4 жилих колоній на гектарі з 2-6 жилими норами. В Степу гризунами пошкоджено 1-4% зернових та 0,5-1% ріпаку, в Лісостепу – пошкодження від поодиноких до 6% рослин (Черкаська обл.). Нори мишоподібних гризунів переважно сконцентровані в крайових смугах полів.

На 42-100% площ багаторічних трав, неугіддях, лісосмугах обліковують по 2-4, макс. 5 жилих колоній на гектарі ( Запорізька, Івано-Франківська, Одеська, Харківська обл.) з 2-17 жилими норами. У південних областях мишами пошкоджено біля 4% рослин.

Загалом в усіх областях з початку року відмічається зниження чисельності мишоподібних гризунів в усіх стаціях розвитку. За видовим складом переважає миша польова, відмічають лісову, на півдні – курганчикову.

Триває обстеження зерносховищ, складських приміщень, перевірка насіннєвого матеріалу, продовольчого та фуражного зерна на наявність комірних шкідників, які за низьких температур звітного періоду призупинили свій розвиток. За результатами аналізу стану зерна встановлено, що фуражне збіжжя засмічене особинами комірного довгоносика, борошняними кліщем у слабкому ступені,зерновою міллю та гороховим зерноїдом за чисельності 1-5 екз. на 1 кг виїмки.

Отже, контроль за станом зерна та зернопродуктів, що зберігаються слід проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2015-01-30 12:01