Рубрики
Весняні роботи в саду
Щоб заощадити свій час і сили потрібно чітко знати, що ж ми будимо робити в цей період, поставити перед собою конкретні завдання відносно погодних умов, своїх тимчасових можливостей

За матеріалами http://poradagorod.ucoz.ua/

Весняні роботи в саду навалюються на нас, як сніг серед літа. Голова починає йти обертом. Здається, що все встигнути просто неможливо. Щоб заощадити свій час і сили потрібно чітко знати, що ж ми будимо робити в цей період, поставити перед собою конкретні завдання відносно погодних умов, своїх тимчасових можливостей.

Прибираємо хворе, загибле, проводимо санітарні роботи.

Наприклад, розвантажити себе можна тим, що перенести деякі весняні роботи в саду на більш ранні терміни. Висять муміфіковані плоди, навіщо нам чекати потепління. На голих гілках, особливо на тлі снігу добре проглядаються крони. Можна і провести невелику обрізку, і прибрати засохлі плоди. Таку роботу не потрібно залишати на потім, робіть це поступово. До розпускання бруньок приберіть гнізда зимуючих шкідників. Все це потрібно буде спалити.

Можна в теплі зимові та весняні дні займатися чищенням, пломбуванням дупел, лікувати на корі рани. Проведіть вирізання до живої тканини, обробіть рани 2-3% розчином мідного купоросу, замажте садовим варом або сумішшю глини з коров'яком 1: 1.

Очищають стовбури від моху та лишайників. Проводиться обробка 400 грамами залізного купоросу на 10 літрів води.

Гриби-трутовики вирізують. Потрібно навіть захопити 1,5 см живої тканини. Місце обробляється дворазово розчином мідного купоросу в пропорції 30 грам на 1 літр. Рану після просихання замазати садовим варом або іншим засобом.

На кісточкових деревах ви бачите застиглі краплі. Вирізаємо із захопленням здорової тканини, так само обробляємо, але вже розчином із 10 грам міді на 1 літр води. Рану необхідно замазати.

Обприскування, обробки, весняні роботи в саду по боротьбі зі шкідниками та хворобами.

Календар садівника - Весняні роботи в садуПри температурі вище + 5 ˚ С можна проводити викорінюючи обприскування від хвороб і шкідників. Адже при нинішній зміні клімату такі теплі дні можуть бути навіть взимку. Навесні ж не затримуйтеся з обробкою. Це роблять тільки до розпускання бруньок. ДНОК, наприклад, викликає опік будь-яких зелених частин рослин. Тому якщо у вас під деревами вже підросли нарциси, тюльпани або ростуть ще якісь рослини, тоді їх потрібно буде накрити плівкою. При покупці засобів для викорінюючих обробок, обов'язково приділіть увагу тому, що написано в інструкції з приводу можливих опіків.

Парша, на жаль, частий гість. При весняних роботах в саду обробіть нитрафеном (300 г) і залишки опалого листя під деревами. Застосовують його і для гілок, щоб загинули зимуючі щитівки, кліщі, попелиці та інші шкідники. Такі викорінюючи обробки не обов'язково проводити, якщо ваш сад майже здоровий. А ось при значній кількості шкідників доведеться повторювати обприскування раз в 2-3 роки.

Від парші можна обробити грунт у пристовбурних колах сечовиною 700 грам на відро води.

Коли бруньки почнуть набухати, є можливість виловлювання вранці шкідників, що пошкоджують бруньки. При температурі нижче +10 ˚ С вони малорухливі, тому вранці струшуйте комах на розстелену під деревами плівку або тканину. Зрозуміло, що потім їх потрібно знищити.

Прокидаються різні шкідники, починають підніматися по стовбуру, шукають собі затишні місця. Прив'яжіть ловчі пояси. Так ви зможете значно зменшити чисельність шкідників та кількість весняних робіт у саду. Тільки періодично їх вичищайте.

Тепло настає. Не встигнемо озирнутися, як почнуть розпускатися бруньки. Це час атаки на наші ділянки. Тля, квіткоїд, листогризучі, кліщі, міль, листовійки, парша, плямистості. Від хвороб підійде бордоська рідина (400 грам вапна на 300 грам мідного купоросу на відро води), від шкідників карбофос, ровікурт, трифос, децис, ф'юрі, цимбаш ... Від кліща ізофен. Вибір дуже великий, дивіться у місцевих магазинах. Якщо ж підтримувати сад в чистоті, то і всього цього не знадобиться. При малому числі листогризучих скористайтеся, наприклад, відваром полину. Від попелиці підійде розчин господарського мила. Подивіться в народних засобах захисту ролин.

Ворог вишні та сливи клястероспоріоз і кокмікоз боїться 1% бордоської рідини. На початку оголення бутонів проведемо обробку. Персики так само можна обмити таким розчином. Це буде профілактикою грибкових захворювань.

Так само ви можете визначитися, хто конкретно приносить шкоду. Тоді весняні роботи в саду по обробці зведуться до боротьби з чимось чи кимось визначеним, будуть більш цілеспрямованими. Загляньте в розділи шкідники рослин і хвороби рослин.

Місця з потрісканою, на вигляд обвугленою, чорною корою свідчать про захворювання чорним раком. Це небезпека, що вимагає лікування. Детальніше чорний рак плодових дерев.

Рятуємо штамби від сонячних опіків.

Ви не забули побілити дерева восени. Невже чекаєте свят. Але це ж зовсім не захід для прикраси саду. Побілка врятує від нагрівання кори на сонці, від температурних перепадів, а отже від пошкодження, сонячних опіків. Якщо ваша осіння побілка зблякла, то її бажано оновити в кінці зими.

Хто сховався в утеплювачі.

Якщо ви обв'язували стовбури на зиму, то обов'язково або спаліть, або вичистіть матеріал. Адже в ньому може зимувати безліч шкідників. Іноді рослинні залишки не спалюють, адже це так само добриво. Якщо вони здорові, то просто відправте в компостну купу і зверху присипте шаром землі. Можна викопати ямки на городі та закопати залишки туди. Так і земля збагатиться органікою, і шкідники загинуть під товщею землі.

Іноді рослинні залишки відразу не прибирають, а використовують для задимлення при заморозках, як засіб захисту.

Якщо ви присипали пристовбурні кола мульчею на зиму, то заберіть її від кореневої шийки. Допомагає боротися з кров'яною попелицею. Здуття в цьому місці скажуть, що тля там сховалася на зимівлю. Промийте фастаком або карате.

Добриво - це харчування.

Якщо у ваших дерев однорічний приріст був малий, то розсипте на 1 метр квадратний по 2 -3 столові ложки сечовини в проекції крони. Заволочить граблями. Після поливу добриво надійде до коріння.

Обрізка дерев.

Весняні роботи в саду неможливі без обрізки дерев. Якщо все вже сформовано, то потрібно лише санітарне проріджування. На молодих рослинах займаються формуванням крони. Використовують різні прийоми. Але пам'ятайте, не завжди нам потрібен секатор, можна використовувати відгинання. Ця операція прискорить надходження врожаю і загальмує зростання вгору. Зрізи обробляйте садовим варом або олійною фарбою. Адже рана - це місце для проникнення інфекції. Після кожного дерева обробляйте інструмент формаліном, спиртом, розчином мідного купоросу. Адже тільки так ви зможете уникнути зараження здорового дерева від хворого через поріз. Не залишайте пеньки, не робіть великих ран. Астрологи рекомендують проводити обрізку в фазі зменшення Місяця. Робити потрібно це раніше, до початку руху соку. Зерняткові можна обрізати навіть у теплі зимові дні, а кісточкові ранньою весною. Спочатку займаємося яблунями та грушами, потім абрикосами, вишнями, сливами, черешнями. Останніми йдуть персики.

Весна - час посадок.

Якщо ви не підготували з осені посадочні ями для весняної висадки, то зробіть це якомога раніше. Нехай вони постоять хоча б 2 тижні. А краще копати їх навесні для осені, а восени для весняних посадок.

Щеплення - це цікаво.

Так само навесні можна провести щеплення плодових дерев. Робити це необхідно якомога раніше. На підбірці відео детально показаний процес цієї операції

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2015-03-26 17:03