Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 20 листопада 2015 року, - Держветфітослужба
У посівах озимих зернових та ріпаку на 12-60% обстежених площ обліковують 1-2, осередково до 4 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі з 2-6 жилими норами в кожній... ...у посівах озимих зернових культур на 4-20% площ продовжують розвиватися борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, кореневі гнилі...

За матеріалами Департаменту фітосанітарної безпеки Держветфітослужби України

 

Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчить що у посівах озимих зернових та ріпаку на 12-60% обстежених площ обліковують 1-2, осередково до 4 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі з 2-6 жилими норами в кожній. Повсюди на 60-100% багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів враховується по 2-5 жилих колоній на гектарі у кожній по 6-12 жилих нір.

У Донецькій та Одеській областях на незораних після збирання врожаю полях зростає кількість курганчикової миші, яка зелені майже не споживає, а харчується насінним кормом із культурних та диких злаків. За даними спеціалістів кількість курганчиків на 1 гектар становить 0,5-2, осередково до 10 (Донецька обл.).

Збереження посівів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження мишоподібних гризунів у разі 3-5 і більше колоній на гектар захисними заходами через розкладання отруєних принад бактороденциду, роденфосу, бродисану, воскових брикетів шторм.

Переважно в поліських та лісостепових областях у посівах озимих зернових культур на 4-20% площ продовжують розвиватися борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, кореневі гнилі, де ними охоплено 1-9, осередково до 15% рослин у слабкому ступені.Подальший розвиток та поширення хвороб у посівах озимих зернових залежатиме від погодних умов, рівня зволоженостіта температурного режиму.

У Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях в озимині, розміщеній по стерньовим попередникам, триває слабке живлення личинок (ІІ-ІІІ віку) хлібної жужелиці (туруна) та гусениць(IV-V віку)озимої совки. Подальший розвиток та шкідливість фітофагів залежатимуть від погодних умов.

На 30-89% обстежених площ, 1-12% рослин озимого ріпаку уражені білою плямистістю, чорною ніжкою, бактеріозом, пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом, помірний розвиток яких продовжується за доволі теплої й дощової погоди.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

 

 

 

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2015-11-20 10:11