Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 27 листопада 2015 року, - Держветфітослужба
Погодні умови стримують розмноження та розселення мишоподібних гризунів, подекуди випадання опадів спричинило затоплення 5-20% жилих нір та загибель молодняка гризунів

Погодні умови стримують розмноження та розселення мишоподібних гризунів, подекуди випадання опадів спричинило затоплення 5-20% (Закарпатська, Луганська, Рівненська обл.) жилих нір та загибель молодняка гризунів.

У посівах озимих культур на 5-87% обстежених площ обліковують 1-3, осередково до 4 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі з 2-10 жилими норами в кожній. На 60-100% багаторічних трав, садах, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів враховується по 2-5 жилих колоній на гектарі в яких по 4-16 жилих нір. Осередково у Київській та Черкаській областях на багаторічних травах чисельність жилих колоній на 1 га становить 7-9 з 6-20 жилими норами.

Збереження посівів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження мишоподібних гризунів у разі 3-5 і більше колоній на гектар захисними заходами через розкладання отруєних принад бактороденциду, роденфосу, бродисану, воскових брикетів шторм.

Cкрізь у посівах озимої пшениці, ячменю, житі на 3-35% площ поширюються борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, кореневі гнилі, де ними охоплено 1-9, осередково до 17% рослин (Кіровоградська обл.). Подальший розвиток та поширення хвороб у посівах озимих зернових залежатиме від погодних умов.

За утримання позитивних температур у степових та лісостепових областях в озимині, розміщеній по стерньовим попередникам, триває слабке живлення личинок хлібної жужелиці (туруна) та гусеницьозимої совки. Ними пошкоджено 1% рослин на 4-10% обстежених площ.

Повсюди на 10-81% обстежених площ, 2-13% рослин озимого ріпаку уражені бактеріозом, пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом. У Дніпропетровській та Київській областях до 1% рослин охопленобілою плямистістю, чорною ніжкою.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2015-11-30 14:11