Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 11 грудня 2015 року, - Держветфітослужба
Температурний режим та достатня кількість кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів...

Хатня миша

 

Звичайна полівка

Гуртова полівка

Жовтогорла миша

Польова миша

Температурний режим та достатня кількість кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. У цілому, чисельність гризунів стабілізувалась, що обумовлено слабкою інтенсивністю міграції та частковим припиненням їх розмноженням. Однак, на заселених 20-80% обстежених площ озимих зернових та ріпаку чисельність гризунів становить 1-3, осередково до 5 (Донецька, Хмельницька обл.) жилих колоній на гектарі.

У неорних землях, багаторічних травах, садах обліковують 3-5, подекуди у господарствах Волинської, Рівненської, Чернівецької областей 6-8 жилих колоній полівок на гектарі. Осередки надпорогової чисельності гризунів (ЕПШ 3-5 жилих колоній на гектарі) локалізовані шляхом внесення в нори отруєних принад.

У подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі утворення стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжуватимуть розмноження.

В Степу в посівах озимої пшениці, переважно розміщеної після стерньових попередників, продовжується слабке живлення личинок хлібної жужелиці. Подекуди у посівах озимих пшениці та ячменю волога погода сприяла подальшому розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, темно-бурої плямистості, осередково ринхоспоріозу, інфекційний запас яких скрізь зберігається на 1-9, макс. 16% рослин (Київська, Львівська обл.). Переважно у західних областях на 12-80% обстежених площ озимого ріпаку пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом уражено 5-14% рослин.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2015-12-14 10:12