Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 19 лютого 2016 року, - Держветфітослужба
Коливання температури повітря, опади у вигляді дощу та мокрого снігу, відсутній сніговий покрив на полях зимуючих культур негативно впливають на стан посівів.

Коливання температури повітря, опади у вигляді дощу та мокрого снігу, відсутній сніговий покрив на полях зимуючих культур негативно впливають на стан посівів. УПоліссі та Лісостепу озимина, багаторічні трави знаходяться у стані неглибокого зимового спокою, а в Степу повільно розпочали відновлення вегетації озимізернові та ріпак.

Скрізь погодні умови звітного періоду не сприяли відновленню популяції мишоподібних гризунів після затоплення їх нір талими водамита опадами.Лише уЗапорізькій, Одеській та Херсонській областях відмічають початок розселення шкідника з місць резервацій у крайові смуги посівів. Повсюди на         5-82%обстежених посівів озимих зернових та ріпаку обліковують від 0,5 до 4 колоній гризунів на гектар з 2-6 жилими норами. Заселеність багаторічних травнеугідь,садів мишоподібними гризунами відмічають на 22-100% обстежених площ за чисельності 1,5-5 колоній на гектарі.

Аналізом рослин озимої пшениці, ячменю відібраних монолітів виявлено запас збудників борошнистої роси, кореневих гнилей, септоріозу, гельмінтоспоріозу, які будуть джерелом інфекції для відростаючих рослин. Подекуди, після перебування під товстим сніговим покривом, у Кіровоградській області на 0,1 тис. га 1%рослин озимої пшениці уражені сніговою пліснявою. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування зприкореневим підживленням комплексними мінеральними добривами.

В Миколаївській та Одеській областях відмічено переміщення хлібного туруна у верхні шари ґрунту та мляве його живлення на озимій пшениці.

Насіння сої з відібраних партійуражене сірою гниллю, бактеріозом, альтернаріозом, пліснявінням 1-7%. Зараженість насіння збудниками хвороб потребуєправильного вибору та забезпечення якісної обробки протруйниками з врахуванням спектру їх дії. Перевагу слід надавати препаратам системної дії, дотримуватисянорм витрати і забезпечувати якісне проведення протруєння.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих культур.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2016-05-16 17:05