Рубрики
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 12 лютого 2016 року, - Держветфітослуж
Зимуючі культури перебувають у стані неглибокого спокою, подекуди відмічали відновлення вегетації, що знижувало зимостійкість рослин. У Поліссі відмічають загрозу снігової плісняви, особливо на загущених ділянках озимих зернових

Зимуючі культури перебувають у стані неглибокого спокою, подекуди відмічали відновлення вегетації, що знижувало зимостійкість рослин. У Поліссі відмічаютьзагрозу снігової плісняви, особливо на загущених ділянках озимих зернових.

Танення снігового покриву, опади у вигляді дощу та мокрого снігу перезволоження верхнього шару ґрунту, утворення блюдець та льодяної кірки на посівахстримують розвиток мишоподібних гризунів, затоплюючи 10-80, макс. 100% їх нір. Однак при цьому, скрізь на 8-56% обстежених площ чисельність гризунів наполях озимих зернових та ріпаку обліковують від поодиноких жилих нір до 4 колоній на гектар. Заселенність багаторічних травнеугідь мишоподібнимигризунами нижче економічного порогу шкідливості. Подальший розвиток гризунів залежатиме від погодних умов.

Аналізом рослин озимої пшениці, ячменю відібраних монолітів виявлено запас збудників борошнистої роси, кореневих гнилей, септоріозу, гельмінтоспоріозу. Завідновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищезгаданими хворобами.

Лабораторною фітоекспертизою ярого ячменю та сої виявлено зараження його гельмінтоспоріозом, септоріозом, фузаріозом та бактеріозом 1-9% насіння.Такий насіннєвий матеріал слід обов’язково протруїти препаратами відповідного спектра дії з дотриманням регламентів застосування.

За результатами перевірки зерносховищ усіх форм власності в фуражних партіях ячменюпшениці виявлено слабке заселення кліщами та комірнимидовгоносиками.

У господарствах здійснюється фіто санітарний нагляд за посівами озимих культур.

опубліковано: Сергій Петрович Саяпін    2016-05-16 17:05