КРУГЛИЙ СТІЛ «РОЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ДОРАДЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В РЕАЛІЗАЦІЇ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ РЕФОРМ НА СЕЛІ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ «УКРАЇНА - 2020»: ПІДСУМКИ

  • 2017-05-23 02:11

«Чому Україні потрібно мати ефективну систему дорадництва?», - з такого питання розпочавсвій виступ Роман Корінець, Президент Національної асоціації сільськогосподарськихдорадчих служб України на засіданні круглого столу, яке відбулося сьогодні в Національнійакадемії аграрних наук України, у Києві.

Роман Корінець зазначив, що дорадча діяльність може відігравати важливу роль увідновленні країни тільки за підтримки держави. «Про комерційну складову можна говорититоді, коли сільськогосподарські товаровиробники будуть досить міцно стояти на ногах, а самаграрний сектор буде мати високий рівень розвитку. Ми повинні створювати і розвивати неокремі дорадчі служби, а інституційну систему консультування фермерів. Радісно за друзів ісумно за себе, коли під час міжнародних зустрічей чуєш, як впроваджують Грузія, Польща таЛатвія українські ідеї дорадництва в сільській місцевості» - розповів Роман Корінець.

Актуальною темою заходу стала роль сільськогосподарської дорадчої діяльності в реалізації дорожньої карти реформ на селі – стратегії сталого розвитку «Україна 2020». Михайло Кропивко, завідувач відділу ННЦ «Інститут аграрної економіки» запропонував організаційну структуру Державної системи сільськогосподарського дорадництва, а Михайло Швиденко, завідувач кафедри інформаційних систем НУБІП України представив структуру системи електронного дорадництва. І це тільки частина можливостей аграрних науковців, якими вони в змозі поділитися з державою та виробниками сільськогосподарської продукції у рамках консультативної роботи.

«За останні 15 років з боку держави, підтримки дорадництва не було. Міністерство усвідомлює, що відсутність дорадчих служб є перешкодою для подальшого реформування аграрної галузі. Це питання потребує уваги з нашого боку. Адже розбудова дорадчих служб передбачена ст. 404 проекту Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом», - сказала Людмила Ставнича, заступник директора департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики України.

Наприкінці зустрічі було підписано меморандум про співпрацю між Національною академією аграрних наук України та Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України.

Для довідок:

Детальну інформацію щодо діяльності дорадчих служб України можна знайти тут:www.dorada.org.uaЗапитати експерта