Сергій Вікторович Зібцев
Експерт.
Регіональний Східноєвропейский Центр Моніторингу Пожеж (REEFMC). Керівник, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісівництва НУБіП України, завідувач лабораторії лісової пірології.

Зібцев Сергій Вікторович, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісівництва НУБіП України, завідувач лабораторії лісової пірології, директор Регіонального Східноєвропейського Центру моніторингу пожеж.

Народився 3 травня 1961 року у м. Києві. Після закінчення Української сільськогосподарської академії (УСГА) у 1984 році працював інженером, а потім проходив навчання в аспірантурі в Українському НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім.. Г.М.Висоцького, м. Харків під керівництвом видатного українського лісового вченого проф. Пастернака П.С. Після успішного захисту кандидатської дисертації на біологічному факультеті Дніпропетровського державного університету у 1991 році, протягом 1991 – 1999 рр. працював молодшим, а згодом і старшим науковим співробітником Київської лісової дослідної станції, де був керівником ряду наукових розробок, що стосувалися оцінки впливу радіаційного забруднення після аварії на ЧАЕС на ліси, ведення лісового господарства, в тому числі і оцінки впливу на довкілля лісових пожеж у забруднених лісах.

У 1999-2000 роках працював заступником декана та доцентом біологічного факультету Міжнародного Соломонового університету, а з 2000 року – доцентом кафедр лісівництва, заступником декана, а згодом заступником директора та керівником міжнародних програм Інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України. З 2013 р. - професор кафедри лісівництва, завідувач лабораторії лісової пірології і директор Регіонального Східноєвропейського Центру моніторингу пожеж.

У 2004 – 2005 роках працював на посаді професора факультету лісівництва та екологічних досліджень Єльського університету, США в рамках гранту програми ім. Фулбрайта. Зібцев С.В. працює координатором та виконавцем ряду міжнародних проектів з Європейським Союзом та США в галузі охорони лісів від пожеж та сталого управління лісами, наближеного до природи лісівництва. Призначений членом групи фахівців з лісових пожеж Європейської Економічної Комісії ООН та ФАО в якості представника від України.

Має більше 100 наукових публікацій в тому числі і міжнародні, відзнаки Державного комітету лісового господарства України. У 2013 р. нагороджений престижною нагородою ООН “GREEN STAR AWARD” за багаторічні дослідження, спрямовані на розробку принципів, підходів та методології побудови інтегрованої системи охорони лісів від пожеж та практичне застосування їх у кризових лісопожежних регіонах у першу чергу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Контактна інформація: 

м. Київ, 03041, вул. Генерала Родимцева 19, кім. 67а

Тел./Факс: (044) 527 82 82

E-mail:sergiy.zibtsev@nubip.edu.ua

www.nubip.edu.ua
http://nubip.edu.ua/en/reefmc