Учасники спільноти
Роман Тендера
Компанія "ПрофКнига" пропонує професійну літературу різних напрямків: Харчова промисловість, Сільське господарство, Будівництво, Транспорт, Полімери та пластмаси. Каталог постійно оновлюється й доповнюється новими розділами.
Тільки зареєстровані користувачі можуть стати учасником спільноти
    Кролівництво
Пропонуємо курс дистанційного навчання з дорадництва
Детальніше про цю спільноту

Кролівництво - галузь тваринництва, що забезпечує виробництво дієтичного м’яса, хутра, пуху, шкіри та інших допоміжних продуктів.

М’ясо кролів смачне і за поживністю наближається до курячого. Шкіру використовують для виготовлення замші, взуття та галантерейних виробів. Хутро кролів широко використовують як у натуральному вигляді, так і в імітованому під хутро інших тварин, таких як нутрія, соболь, песець, морський котик тощо. Також кролів широко використовують для біологічних і медичних досліджень у наукових лабораторіях.

М'ясо кролика полюбилося багатьом жителям земної кулі. Його смакові і корисні властивості не знають собі рівних. Воно прекрасно засвоюється людським організмом, відрізняється чудовим смаком. У ньому містяться важливі вітаміни і мікроелементи, що сприяють профілактиці деяких захворювань. Цей вид м'яса може їсти будь-яка людина, особливо його рекомендують людям, що страждають цукровим діабетом і хворобами шлунка. Воно нормалізує обмін речовин.

Історія розвитку кролівництва йде корінням устародавні часи. Перші згадки про розведення кролів удомашніх умовах відносяться до шістнадцятого століття. Спочатку кролі для розведення в сільському господарстві стали вирощуватися європейцями, які і зараз займють перші місця у питаннях імпорту та експорту м'яса цих тварин. В ті часи вирощування хутрових тваринбуло прерогативою феодальної знаті, прості селяни не могли займатися настільки благородною справою. До середньовіччя відноситься і поява перших порід кролів для розведення.У дев'ятнадцятому столітті розведення кролів поширилося на всьому континенті Євразія. Професійне кролівництво швидко охопило всю сільську Європу та Азію після скасування феодальних відносин. Розведенням м'ясних порід кролів вже могли займатися всі бажаючі.Поступово почали виводити нові породи, які були далекі від своїх диких родичів і не могли жити на волі. Розроблялися нові і вдосконалювалися старі принципи утримання тварин.

Сучасне кролівництво - це технологічний бізнес, що вимагає інвестування коштів, постійної роботи по поліпшенню складу племінного поголів'я, застосування нових технологій автоматизації виробництва, технологій вирощування кролів та санітарного догляду, ветеринарного забезпечення та багато іншого. Вирощування кролів - не тільки продуктивний, але і економічно доцільний вид діяльності. Наприклад, витрати наодинкілограм живої маси кроляв кілька разів нижче аналогічних витрат на отримання одногокілограмуприросту будь-якоїіншоїдомашньоїтварини, яка вирощується  з метою отримання м'яса.

Найбільшими світовими виробниками являються Італія, Франція, Іспанія та Китай. Останнім часом підвищується рівень кролівництва в Африці і Латинській Америці.

Масового характеру кролівництво в Україні фактично почало набувати на початку ХХ століття. Започаткувалось планове колективне кролівництво, розведенням кролів почали займатися різні державні і кооперативні організації. Після Другої Світової війни кролівництво почало швидко відновлюватись. Найбільшого розвитку кролівництво досягло у 70-80 роки. Після значного спаду у 90-х роках зараз спостерігається підвищення темпів виробництва кролятини. В різних областях України м’ясом кроля населення забезпечують приватні виробничі ферми, велика кількість кролепоголів’я зосереджена у присадибних господарствах.

Розвиток кролівництва в Україні дозволяє створити стійке надходження корисної м’ясної продукції,  цінного хутра і цілого ряду інших продуктів як на національний, так і на світовий ринок.

Останні матеріали. Всього статей: 1
Книги з кролівництва
Читати далі
опубліковано: Роман Тендера    2015-09-09 22:57:40