Останні задані питання


Учасники спільноти

ГрибівництвоДетальніше про цю спільноту
Великий інтерес до культивованих грибів пояснюється тим, що вони значно безпечніші, ніж дикорослі. Крім того, макроміцети містять багато білка (до 5-7%), незамінні амінокислоти, вуглеводи, ліпіди, майже всі вітаміни, інші органічні сполуки. Причому, вміст зазначених речовин у плодових тілах, вирощених в штучних умовах на сприятливих за складом середовищах, вищий, ніж у карпофорах тих же видів, що ростуть у природі.

Базидіальні гриби в культиваційних спорудах отримують протягом року, незалежно від ґрунтових і кліматичних умов, збираючи врожай до 11 тис. ц/га в рік. При цьому вихід білка досягає 33 ц/га, тоді як при сучасній системі виробництва яловичини - не більше 70 кг/га.

Гриби мають чудові смакові якості та лікувально-профілактичне значення. В них є біологічно-активні речовини, які мають протипухлинні, кровотворні, анти-алергійні, антиоксидантні, антиснідні властивості, знижують рівень холестерину в крові, сповільнюють розвиток атеросклерозу тощо. Нині закордонні фірми виробляють цілу низку лікарських препаратів з вищих грибів, причому плодові тіла або міцелій майже всіх їх вирощують у штучній культурі

Особлива цінність грибівництва полягає в тому, що культивовані гриби успішно ростуть на субстратах, приготованих з відходів сільськогосподарського виробництва і промисловості, побутових решток. Результати досліджень, що проводяться в усьому світі, дають підстави вважати, що в майбутньому асортимент матеріалів для виготовлення грибних субстратів значно розшириться. Це дасть змогу шляхом утилізації відходів вирішувати проблему очищення оточуючого середовища. Субстрати після культивування грибів можна використовувати як цінне органічне добриво для багатьох сільськогосподарських культур і високобілкову добавку до корму тварин.

Стан галузі грибівництва в Україні та світі

  • Цизь Олександр
  • 2017-01-26 22-34
  • 0

В останні десятиріччя переконливо доведена висока біологічна цінність грибів, як харчового продукту, що включає унікальний комплекс поживних та лікарських речовин. Великий інтерес до культивованих грибів пояснюється тим, що вони значно безпечніші, ніж дикорослі. Особлива цінність грибівництва полягає в тому, що культивовані гриби успішно ростуть на субстратах, приготованих з відходів сільськогосподарського виробництва і промисловості, побутових решток..

Детальніше

НАШІ ЕКСПЕРТИ

Цизь Олександр Михайлович

Вища освіта: Львівський державний сільськогосподарський інститут, спеціальність - агрономія, кваліфікація - вчений агроном, 1994 р. Тема кандидатської дисертації «Підбір високопродуктивних штамів і субстратів для вирощування печериці двоспорової (Agaricus bisporus /J.Lge/ Imbach) в умовах України», спеціальність 06.01.06 – овочівництво, 1999 р. Наукові інтереси: агробіологічне обґрунтування елементів технологій культивування їстівних грибів, інтродукція нових видів культивованих грибів. Викладає дисципліни: Овочівництво закритого ґрунту, Грибівництво, Методика дослідної справи в овочівництві, садівництві і виноградарстві Тел.: робочий: (044) 527-80-67 Електронна пошта: tsyz_om@u

Детальніше

Усі матеріали спільноти

Показаны записи 1-5 из 5.

Стан галузі грибівництва в Україні та світі

В останні десятиріччя переконливо доведена висока біологічна цінність грибів, як харчового продукту, що включає унікальний комплекс поживних та лікарських речовин. Великий інтерес до культивованих грибів пояснюється тим, що вони значно безпечніші, ніж дикорослі. Особлива цінність грибівництва полягає в тому, що культивовані гриби успішно ростуть на субстратах, приготованих з відходів сільськогосподарського виробництва і промисловості, побутових решток.

  • 2017-01-26 22:34

Организация производства по выращиванию шампиньонов

Одной из ценнейших в пищевом отношении культур, выращиваемых в сооружениях защищенного грунта, является шампиньон. Его можно получать в течение круглого года непрерывно, используя культивационные сооружения.

  • 2017-01-26 22:47

Перспективный гриб кольцевик

Кольцевик – ценный съедобный гриб, по вкусу похож на подосиновик. Содержит много минеральных веществ и витаминов группы В. В настоящее время строфарию выращивают в Германии, Польше, Венгрии и Чехии. Бланшировать грибы не нужно. Строфарии могут храниться в морозильнике около 10 месяцев, готовят их не размораживая. Для сушки кольевики подходят меньше. Грибы пригодны для консервирования.

  • 2017-01-26 23:15
Запитати експерта