Виробництво плодоовочевої продукції являє собою швидко зростаючий сегмент харчової промисловості й посідає важливе місце в українському аграрному секторі. З-за специфіки продукції, що швидко псується, розробка нових агротехнологій, прогресивних засобів обробки рослинної сировини після збору врожаю, застосування іноваційних методів зберігання плодів набуває первинного значення. Також постійно ведеться пошук нових , більш ефективних засобів консервування плодоовочевої продукції.
На жаль в Україні видається небагато літератури з питань переробки та зберігання плодоовочевої продукції. Заслуговує на увагу новий довідник «Технологічне обладнання консервних заводів», написаний провідними вченими галузі під керівництвом професора Одеської Харчової Академії, заслуженого винахідника України Гладушняк О.К. Підручники з товарознавства плодів та овочів ознайомлять з класифікацією, основними характеристиками цієї групи товарів й стануть в нагоді студентам профільних навчальних закладів.
2014 року видавництво «Професія» здійснило переклад книги «Handbook of vegetables and vegetable processing», яка за думкою авторів, мала стати всеосяжним довідником з питань переробки плодоовочевої продукції. В цьому авторитетному виданні, що підготовлено авторським колективом з більш ніж 50 експертів, наведені новітні відомості про склад окремих видів плодоовочевої сировини, їх нутрітивних властивостях.
В п’яти частинах представлені основні дані про зміну властивостей сировини під час переробки (консервування, сушіння, заморожування й інш.) й технологіях пакування. Подані наукові основи й практичні рекомендації переробки найбільш поширених фруктів, овочів та грибів.
Неабиякий інтерес для спеціалістів галузі являє собою й інше перекладене видання закордонних авторів «Инновационные технологии переработки плодоовощной продукции».
В монографії розглянуто такі сучасні технології як озонування, опромінення, обробка в імпульсному електричному полі під високим тиском, жаріння в вакуумі. Також проаналізовано проблеми УФ-обробки й використання мембранних технологій, ферментативної мацерації, концентрування виморожуванням, описано вплив цих технологій на органолептичні властивості й харчову споживність плодоовочевої продукції.
В монографії«Энергосберегающие холодильные технологии транспортировки, хранения и дозаривания фруктов» розглянуто питання транспортування бананів рефрижераторним транспортом. Представленонапрямивикористання енергозберігаючих технологій при холодильному зберіганні та дозріванні фруктів. Особливу увагу приділено отриманню озонно-повітряних сумішей та розчинів для підготовки фруктів до продажу. Розглянуто питання використання різних типів генераторів озону в асептичних холодильниках. Вказано напрямки використання низькотемпературної плазми в харчовій промисловості. Описано сучасне холодильне зберігання плодоовочевої продукіїї в газових середовищах.
З повним переліком спеціалізованої літератури можна ознайомитись в нашому каталозі.