У важких реаліях сьогодення не полишає своєї активної діяльності кафедра Бджільництва НУБІП України.
Зокрема, активно працює науковий гурток “Бджільництво”, під керівництвом доцента М. В. Войналовича. Гуртківці, крім опрацювання теоретичних питань, багато виконують конкретних практичних завдань. Найбільш цікавим для них було проводити збір бджолиного обніжжя з подальшим його вивченням.
На пасіці було вибрано 11 бджолосімей, на які було встановлено спеціальне обладнання для збору пилку – пилковловлювачі, які розроблялися співробітниками кафедри. Щовечора зібраний пилок оцінювали за органолептичними показниками.
Нас вражав солодко-терпкуватий смак обніжжя, а його забарвлення тішило всіма кольорами веселки.
Після збору пилок висушувався з дотриманням усіх технологічних параметрів, фасувався та зберігався.
Усі дані ретельно записувались, на основі чого були зроблені подальші висновки:
1) Середня вага зібраного обніжжя за один льотний день – 1000-1200 г.
В хмарний і дощовий день – 50-60 г.
2) Одна бджолосім’я за хороших погодних умов збирала 90-110 г сирого обніжжя. Були і сім’ї рекордистки, які наносили більше 500 грамів пилку.
3) Крім стандартних кольорів (жовтий і помаранчевий з відтінками) бжолиного обніжжя зустрічався також сірий, білий, фіолетовий та червоний. Це пояснюється тим, що бджоли запилювали широкий спектр дерев Голосіївського лісу та плодоовочевого саду.
4) Вихід сухого пилку становить 50 %.
Студенти-гуртківці залюбки пригощали всіх присутніх смачним і корисним продуктом під час відзначення Всесвітнього Дня Бджіл.
Запрошуємо всіх бажаючих долучатися до роботи гуртка та зануритися в чудовий світ бджіл.