Міста займають 3% площі земної поверхні, але в них проживає більше половини населення планети. 78% глобального споживання енергії та більше 60% світових викидів вуглецю припадає на міста. Та попри це вони також є однією з найважливіших точок втручання для створення сталої місцевої економіки, зменшення впливу на природне середовище та підвищення якості людського життя.
Для платформи SAF експерти UABIO підготували детальний огляд, який базується на звіті Європейської біогазової асоціації, що опублікований у квітні 2024 року.
Для платформи SAF UABIO підготували актуальний матеріал про розподіл видів біомаси за кінцевим використанням та значну роль деревини.
Нині більшість біомаси, що використовується в Європі, — деревна. Однак, прогнозується, що збільшення використання сільськогосподарської біомаси та відходів сприятимуть масштабуванню сектора.
В Україні близько 20 млн га земель потребують рекультивації або відновлення, і водночас понад 40 тис. ставків очікують очищення для розвитку аквакультури та покращення довкілля. Щороку можна видаляти 30–35 млн т мулу, що стане матеріалом для відновлення близько 200 тис. га земель.
Відведення близько 15% сільськогосподарських угідь під вирощування кукурудзи на силос дозволить утримувати близько 30 млн голів ВРХ і виробляти 15 млрд м3 біометану на рік.