Рубрики
Міжнародна конференція «Апітуризм – новий напрямок розвитку сільських територій України»
Огляд міжнародної конференції з апітуризму

30 березня 2017 року студенти НУБіП України 1 курсу напряму «ТУРИЗМ»  прийняли участь у міжнародній конференції  «Апітуризм – новий напрямок розвитку сільських територій України»,  яка проходила в рамках МІЖНАРОДНОЇ  ВИСТАВКИ ПО ТУРИЗМУ UITТ 2017 (м. Київ, 29-31 березня 2017 року).

Організатори конференції – Сергій Підмогильний (Українська асоціація активного та екологічного туризму) та Тетяна Васильківська (Всеукраїнське Братство Бджолярів України).

foto 1

Група студентів 1 курсу  (напрям «Туризм») з Президентом ВГО «Спілка сприянні розвитку сільського зеленого туризму України) Володимиром Васильєвим та головним редактором журналу «Туризм»

foto 3

На конференції виступили представники Департаменту туризму і курортів,  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики Андрій Стефанович, Голова ВГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» Володимир Васильєв представники найвідоміших туристичних та апі-лікувальних комплексів України «Пчеландія» («Чудодієво», Житомирщина), санаторію «Медобори» (Тернопільщина), музею Бортництва (Рівненщина) та відомі лікарі-апітерапевти, бджолярі-практики, підприємці та винахідники з усіх куточків України.

foto 4foto 5foto 6

foto 7foto 8

Освітян на конференції представила доцент кафедри аграрного консалтингу та сервісу Олена Локутова, яка розповіла про важливість розвитку сільського туризму в Україні в контексті збереження автентичності, досвід виїзних семінарів кафедри та про унікальну можливість навчання сільському туризму та  апітуризму в НУБіП України.

foto 9

Проблемам екології та збереженню бджіл присвятив свою промову голова правління ГО «Місія захисті бджіл ім.. Петра Хмари» Сергій Шмуля.

foto 10

Особливий інтерес присутніх викликали презентація гостей з Польщі.  Власник найвідомішої в країні та за її межами родинної фірми «Сондецкий Бортник» пан Янош Кастелевич  подарував організаторам заходу чудові книги-альбоми та найкращий польський падєвий мед.

foto 11foto 12

Бджільництво Словенії було презентовано представниками твідомої уристичної фірми, яка понад 10 років  спеціалізується на апітуризмі – ApiRouts.

В перерві на каву пройшла дегустація українського та польського  меду.

Зацікавленість студентів викликала презентація Президента української асоціації гідів Яніні Гаврилової про особливості екскурсійної  роботи.

Наприкінці конференції Сергій Підмогильний (Українська асоціація активного та екологічного туризму) презентував аудиторії Медові туристичні маршрути в різних регіонах України, які  дозволяють отримати незабутнє враження та спогади про неповторне українське бджільництво (“Медовий потік”, “Західна Україна-Закарпаття”, та ін..). Багато з маршрутів вже було з успіхом апробовано під час Міжнародного Конгресу по  бджільництву АПІМОНДІЯ, що пройшов в Україні у 2013 році.

Під час виставки було проведено перемовини з представниками відомих туристичних компаній України, Білорусії, Польщі та ін. країн з приводу можливості організації практики та стажування для студентів  напряму «ТУРИЗМ» нашого університету. Голова Спілки сільського зеленого туризму України Володимир Васильєв запропонував нашим студентам співпрацю.

foto 13foto 14

Мета конференції  популяризація апітуризму як унікального виду діяльності в сфері туризму, об’єднання зусиль на всіх рівнях, як органів державних влади так і представників галузі бджільництва, освіти, медицини, музейної справи та туризму. Всі ці питання знайшли відображення в прийнятій на конференції резолюції.

UITT'2017 традиційно пройшла за підтримки Всесвітньої туристичної організації United Nations World Tourism Organization (UNWTO) і Депараменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Організаторами UITT'2017 є ДП «Прем'єр Експо» (Україна) і ITE Group Plc (Великобританія).

 

 

опубліковано: Олена Локутова    2017-10-12 10:58:35