Аналітичний огляд стану земельного ринку в Україні, червень 2023

  • Сергій Петрович Саяпін
  • Земельні питання
  • Загальне
  • Біоекономіка
  • 31.07.23

Земельному ринку України  - 730 днів. З них майже 500 він функціонує  в умовах повномасштабної війни.

Він демонструє стійкість та достойні результати. Проте збитки від війни – значні: через повномасштабну війну росії проти України, неукладені понад 102 тис. угод купівлі-продажу с/г земель сукупним обсягом 282 тис. га та вартістю 11,5 млрд грн ($312 млн), що дорівнює 0,2% ВВП країни.

Повноцінну вигоду від запровадження земельного ринку можна буде очікувати, коли з 1 січня 2024 року набувати у власність сільгоспземлі  зможуть вже і юридичні особи. За оцінками, це зможе щорічно давати до 2,7% ВВП впродовж наступних 3-х років.

Ринок землі допоможе у відновленні країни. В межах однієї громади ефективніше управління земельним банком може генерувати додаткові надходження до 10 мільйонів гривень на рік. У масштабах країни це щонайменше 10  млрд грн/рік.

Для аграріїв земля стала додатковим активом для залучення кредитів та інвестицій. Наразі близько 6% кредитів забезпечені сільгоспземлею. Прогнозується суттєве збільшення цих показників.

Завантажити "Аналітичний огляд стану земельного ринку в Україні, червень 2023", pdf, 3 MB

Детальніше – в аналітичному огляді, підготовленому Kyiv School of Economics за підтримки Програми USAID АГРО в рамках проекту #Земля_незламності  https://bit.ly/3OujuMK