УКРАЇНСЬКЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО У ВОЄННИЙ ЧАС: стійкість, реформи та ринки

  • Сергій Петрович Саяпін
  • Економіка
  • Економіка сільських територій
  • 11.11.23
Сільське господарство є наріжним каменем української економіки, що забезпечує існування значної частини населення. Родючі землі, сприятливий клімат та інвестиційний клімат України не лише прогодували її людей, але й сприяли експорту продовольства до Азії, Африки та Близького Сходу. Тим не менш, динаміка в сільськогосподарському секторі України є складною, з великомасштабним агробізнесом і сімейними фермерськими господарствами.
 
До війни сільське господарство процвітало, але російське вторгнення принесло руйнування та виклики цьому сектору. Боротьба за ресурси та державну підтримку між великим бізнесом і сімейними фермерами триває, викликаючи питання про майбутнє українського сільського господарства. Поки Україна йде своїм шляхом до відновлення, приєднуйтесь до нас у дослідженні заплутаної мережі проблем, що впливають на цей життєво важливий сектор, і потенційного впливу на глобальну продовольчу безпеку.
 
Підготовка цього звіту стала можливою завдяки щедрій підтримці Транснаціонального інституту (Transnational Institute), та Шведської науково-дослідної ради сталого розвитку FORMAS (Swedish Research Council for Sustainable Development FORMAS). Основну частину дослідницького матеріалу надано Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України». Він доповнюється інтерв’ю з представниками громадянського суспільства, політиками та представниками агробізнесу, проведеними авторами цього звіту протягом 2022-2023 років. Автори дякують Сільвії Кей та іншим колегам із TNI за підтримку та пропозиції до звіту, зовнішнім рецензентам – Крістіні Планк і Аттілі Шоксу – за їхні цінні коментарі щодо попередньої версії цього звіту.
 
Ukrainian:
English:
 
Автори: Олена Бородіна, Наталія Мамонова, Браян Кунс.