Новий вид томатів черрі самозасихає ще на лозі

  • Сергій Петрович Саяпін
  • Рослинництво
  • Технології переробки продукції рослинництва
  • Сорти
  • 07.05.24

Як би нам не подобалися в’ялені помідори, їх зазвичай попередньо обробляють діоксидом сірки або сіллю перед процесом сушіння, який насправді може проводитися в духовці. Навпаки, новий вид помідорів черрі був вибірково виведений для сушіння прямо на лозі.

Розроблені харчовою технологічною компанією Supree, помідори містять мікроскопічні тріщини на шкірці.
Коли томати стають великими (умовно кажучи) і дозрівають, ці тріщини відкриваються досить широко, щоб волога могла природним чином випаровуватися з них. У результаті помідори зазвичай втрачають близько 80% своєї початкової ваги до того часу, як їх збирають, таким чином концентруючи смак, антиоксиданти та інші поживні речовини в решті 20%.

На даний момент Supree збирає врожай помідорів, щоб мати певний контроль над їх остаточним вмістом вологи, який змінюється залежно від вимог ринку. Досушування після збору врожаю може бути виконано, щоб налаштувати цей вміст, але це не передбачає використання будь-яких добавок.

Помідори можна використовувати в рецептах або навіть просто їсти як закуски - Supree

У будь-якому випадку, сушені помідори згодом заморожують для транспортування та зберігання. Повідомляється, що їх можна зберігати в такому стані до року без будь-якого негативного впливу на їх смак, текстуру чи поживну цінність.

Наразі Supree зосереджується на продажі помідорів безпосередньо корпоративним клієнтам у харчовій промисловості. Компанія також розробляє механічну систему збирання врожаю, яка має знизити вартість помідорів, і навіть може створити інші самовисихаючі культури, наприклад болгарський перець.


Джерело