Як визначити свої потреби в енергії та підтримувати світло й тепло в домі в разі повернення життя за графіками відключень, розповідає голова Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин в публікації від “Екодія” - "Як забезпечити резервне енергопостачання для домівки на випадок відключень світла"
Крок 1 – енергоаудит. Визначаємо необхідну потужність та кількість енергії, що потрібна для вашої оселі.
Крок 2 – визначаємо пріоритетність користування електроприладами
Крок 3 – підбір систем резервного електропостачання.
Крок 4 – підбір системи резервування теплопостачання.
Нерегулярні та непередбачувані відключення електроенергії, спричинені російськими атаками на українську енергетичну інфраструктуру, спричиняють чимало проблем для українців та українок. І якщо для деяких споживачів вони виливаються у дискомфорт через кілька годин без світла, то в домівках, де опалення, приготування їжі і навіть водопостачання працюють від електрики, це може стати справжнім викликом. Тож вже наявні та потенції перебої в електропостачанні змушують замислитися над власною енергонезалежністю та встановленням альтернативних джерел – малих сонячних електростанцій.
Однак у цій темі більше питань, ніж відповідей: як обрати панелі, скільки їх потрібно і як сильно їх встановлення вдарить по гаманцю? Спробуємо розібратися у піблікації від “Екодія” - "Як підібрати сонячну панель для дому"
В піблікації розглядаються наступні питання: