За оцінками експертів, до 20% орних земель в Україні деградовані, близько 30% мають знижену родючість, а на 10% площ спостерігається ерозія ґрунту. Інтенсивна втрата органічного вуглецю призводить, зокрема, до підвищення температури поверхні ґрунту. На півдні України аграрії зазначають, що температура поверхні вже сягає 60 градусів за Цельсієм у пікові періоди. Як результат, втрати врожаю стають все критичнішими, наприклад, у 2024 році через посуху українські агровиробники втратили близько 10 млн тонн врожаїв зернових та олійних культур.
Впровадження регенеративних практик дозволить українським фермерам зберігати та відновлювати родючість ґрунту, протистояти кліматичним викликам, а також отримувати додаткові фінансові вигоди завдяки вуглецевим програмам.
Експерти одностайні – не можливо перейти на вуглецеве землеробство одномоментно. Радше, це тривалий процес, який приносить довгострокові переваги та вигоди, а також потребує постійних змін та аналізу. За підтримки Програми USAID АГРО, експерти розробили практичні рекомендації для агро-ММСП щодо впровадження методів вуглецевого землеробства. У рекомендаціях можна дізнатися про основи концепції, міжнародний та український досвід впровадження, можливі моделі переходу, а також з опис сервісів, якими можуть користуватися фермери для отримання вуглецевих кредитів.
Ознайомитися з рекомендаціями можна за посиланням: https://drive.google.com/.../1xs8aVlE89jE...
Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Думка авторів не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.