Дорожня карта сталого відновлення окреслює пріоритетні реформи та політики, необхідні для відбудови України за принципом «краще, ніж було» у найближчі роки. Вона фокусується на шести ключових секторах і пропонує інтегрувати кліматичні цілі, екологічну й соціальну стійкість та відповідність стандартам ЄС у всі етапи відновлення.
18 червня для обговорення цієї теми зібралися представники агробізнесу та екологічних організацій, дорадчих служб і наукових установ, органів місцевої влади й міжнародних програм підтримки українського сільського господарства.
Дослідження організоване таким чином: по-перше, ми надаємо загальний огляд динаміки останніх транзакцій, включаючи купівлю землі юридичними особами. По-друге, ми аналізуємо ціни продажу землі. По-третє, обговорюємо динаміку перепродажу землі на основі аналізу даних. Насамкінець ми досліджуємо динаміку концентрації землі серед фізичних та юридичних осіб.
Досліджено розвиток кооперації, визначено переваги функціонування кооперативів. Проаналізовано основні причини, що стримують становлення кооперативів, зокрема відсутність їх стратегічних напрямів розвитку. Систематизовано основні напрями розвитку кооперації з урахуванням інноваційних тенденцій розвитку сільськогосподарського виробництва. Визначено сутність та значення кооперації в Україні.