Україна потребує заходів з адаптації до зміни клімату на регіональному рівні.
Це один із основних висновків дослідження «Оцінка впливу, можливостей і пріоритетів для України у зв'язку зі зміною клімату», яке в грудні 2021 року презентувало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України разом зі Світовим банком. У досліджені проаналізовано, які області України найбільш вразливі до зміни клімату в сільському та лісовому господарстві за двома сценаріями підвищення температури до 2100 року: 2.4℃ та 4.3℃.
Дорожня карта сталого відновлення окреслює пріоритетні реформи та політики, необхідні для відбудови України за принципом «краще, ніж було» у найближчі роки. Вона фокусується на шести ключових секторах і пропонує інтегрувати кліматичні цілі, екологічну й соціальну стійкість та відповідність стандартам ЄС у всі етапи відновлення.
Якщо великі аграрні компанії намагаються розібратися з правилами, за якими живуть аграрії ЄС, то дрібним фермерам зовсім не до мітигації. З адаптацією до кліматичних змін вони мають щось робити вже, тобто висаджувати більш посухостійкі культури, заощаджувати воду, – пристосовуватися. А от заклики екологів поновити осушені болота чи розорані потічки натикаються на питання руба: що важливіше – зберегти природу чи нагодувати людей? Матеріали для завантаження.